Оскарження рішення Антимонопольного Комітету України в суді Суд першої інстанції підтримав вимоги нашого Клієнта та скасував рішення Антимонопольного Комітету

юридична Компанія PLP08 Липня 2020Коментарі (0)

Друзі,

Хочемо поділитися свіжою судовою практикою з питань публічних закупівель, де в справі за нашим представництвом Клієнт оскаржував рішення Антимонопольного Комітету про недопущення його до участі у аукціоні у закупівлі за процедурою відкриті торги з публікацією англійською мовою.

Суть справи

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» оголосило державну закупівлю, предметом якої були послуги, пов`язані з програмним забезпеченням. Очікувана вартість закупівлі становила більше 2 млн. Евро.

П’ять компаній, більшість з яких були нерезидентами, взяли участь у тендері та подали свої тендерні пропозиції; допущено було до аукціону всього три компанії. Пропозицію нашого Клієнта спочатку також було визнано такою, що відповідає вимогам закупівлі та допущено до участі в аукціоні.

Однак за вже усталеною практикою кілька учасників подали до Антимонопольного Комітету скарги й останній зобов’язав замовника закупівлі скасувати рішення про допуск нашого Клієнта до аукціону,  через що було фактично позбавлено нашого Клієнта права на участь в торгах.

На думку Антимонопольного Комітету тендерна пропозиція нашого Клієнта не відповідала умові Тендерної документації та що в складі Тендерної пропозиції позивача відсутній документ, а саме окремий інформаційний Додаток, який виключно підтверджує відповідність Пропозиції учасника технічним, якісним та іншим вимогам до предмету закупівлі,.

Не погоджуючись з таким рішенням замовника закупівлі та власне Антимонопольного комітету ми у свою чергу звернулися до Антимонопольного Комітету зі скаргою на дії та рішення Замовника та просили зобов’язати замовника скасувати рішення про дискваліфікацію пропозиції скаржника. Однак Антимонопольний комітет у задоволенні скарги відмовив.

Відтак, ми звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Антимонопольного комітету України, в якому просили визнати протиправним та скасувати рішення Антимонопольного комітету.

Наша правова позиція

Підстав для недопуску пропозиції Клієнта до участі в аукціоні не було. Зокрема ми аргументували тим, що інформація про необхідні технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі, визначена відповідним Додатком  до Тендерної документації, носить виключно інформаційний характер про предмет закупівлі та його технічні і якісні характеристики. Тобто, не відноситься до інформації або документів, які повинен подавати учасник у складі своєї тендерної пропозиції.

Крім того Клієнт абсолютно правомірно скористався формою іншого Додатку до Тендерної документації та підписом своєї уповноваженої особи підтвердив відповідність тендерної пропозиції технічним, якісним та іншим вимогам до предмета закупівлі з прямим посиланням на інформаційний  Додаток, визначений Замовником як такий, що окремо підлягав підписанню.

Судове рішення

За результатом розгляду даного спору Суд погодився з нашими доводами та прийняв рішення на користь нашого Клієнта.

На думку Суду Антимонопольний Комітет належно не обґрунтував, чому саме така форма підтвердження відповідності технічним, якісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, подана позивачем у складі тендерної пропозиції, є неналежною (яким конкретно нормам Тендерної документації це суперечить).

Так само Антимонопольний Комітет жодним чином не зазначив, яким конкретно документом відповідно до вимог Тендерної документації учасник повинен був доводити таку відповідність, адже фактично Тендерна документація таких положень не містить.

Висновок

В жодному разі не зупиняйтеся лише на етапі подання скарг до Антимонопольного Комітету, завше йдіть до кінця, себто доводьте свою позицію в суді.

Зичимо Вам успіхів у публічних закупівлях!

Power.  Loyalty. Professionals.

***

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: