Типові помилки при оскарженні публічних закупівель

юридична Компанія PLP21 Червня 2019Коментарі (0)

błędy przy oskarżeniu przetargu - koparka na placu budowy na Ukrainie

Подання скарги у публічних закупівлях є не тільки ефективним, а й дуже часто єдиним способом захисту прав учасника закупівель. Такі скарги розглядаються спеціальною Колегією Антимонопольного комітету, а сам процес їх подання є дуже формалізованим.

На жаль, за браком досвіду, багато учасників не враховують певну специфіку підготовки таких скарг, в результаті чого отримують відмови від органу оскарження.

 

Zobacz, jak wygrać przetarg na Ukrainie >>

Щоб не допускати таких прикрих помилок, розглянемо самі типові випадки.

  1. Якщо Ви у скарзі лише перелічуєте всі недоліки тендерної документації, але належним чином не пояснюєте як такі умови порушують Ваші права, то у задоволенні такої скарги Вам скоріше за все буде відмовлено. А тому в першу чергу треба приділити увагу поясненням яким чином дані умови порушують саме Ваші права.
  2. Часто при оскарженні дискримінаційних умов тендерної документації учасник описує вимоги, які ускладнюють його участь у тендері, проте не заперечує можливість їх виконання. Запам’ятайте, дискримінаційними умовами будуть визнаватись лише ті, які Ви не матимете можливість виконати взагалі. Якщо виконання певних вимог є хоч і ускладненим, але реальним, то варто обрати іншу стратегію захисту.
  3. Описуючи у скарзі порушення та вимоги, учасник розраховує, що Він зможете їх усно доповнити на засіданні Колегії АМКУ. Але насправді все що Ви забули дописати у скарзі у письмовому вигляді з великою долею вірогідності не буде прийматися Колегією до уваги.
  4. Колегія АМКУ може відмовити Вам в оскарженні дискримінаційних умов, якщо замовник доведе, що без наявності таких умов виконання предмету закупівель є просто неможливим. А тому учаснику у скарзі потрібно обґрунтувати та довести не лише неможливість виконання дискримінаційної вимоги, але й можливість при цьому зробити якісно те, що хоче замовник.
  5. Нерідкими є помилки учасників, пов’язані з неправильним використанням електронних майданчиків, через які скарги завантажуються на ProZorro. Якщо учасник не встиг ознайомитись зі всіма сервісами майданчику, він, для прикладу, може помилково подати скаргу через функціонал подачі вимоги або претензії. У такому випадку скарга залишається не задоволеною, оскільки Колегія АМКУ її просто не бачить.

Насправді це лише мала частина помилок, які допускаються учасниками. Серед незгаданих, але не менш поширених, можна відмітити неправильне розуміння учасниками строків подання скарг (а по кожній процедурі та етапу вони є різними), не зазначення у скарзі всіх необхідних реквізитів, здійснення оплати за подання скарги по застарілим реквізитам (які можуть змінюватись щомісяця) та багато іншого.

Якщо у учасника немає досвіду подання скарг, то уникнути помилки доволі важко. А тому при підготовці скарги треба бути дуже уважним, адже іншого шансу у вас більше не буде.

***

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Next post: