Про блог

Шановні читачі!

Наш блог присвячений обговоренню найважливіших питань щодо державних тендерів в Україні та особливостей участі в них як іноземних компаній так і вітчизняних.

Тендер – це конкурентна боротьба за можливість постачати товари та послуги для державного замовника. Для бізнесу це шанс отримати клієнта завдяки виключно якості власної продукції та конкурентним перевагам, для державних підприємств це можливість знайти найкращого виконавця.

Протягом нашої повсякденної юридичної практики ми збираємо багато думок, якими ми хочемо поділитися з нашими читачами. Ми хотіли б, щоб наш блог відповідав інтересам компаній – замовників та був корисним.

Дописи на цьому блозі стосуватимуться в основному процедур державних закупівель, проведених відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

За результатами дослідження, Світовий банк підтвердив можливість використання електронної системи державних закупівель ProZorro для придбання товарів, послуг та робіт, що фінансуються ним в Україні.

За цей період у ProZorro вже зареєстровано понад 1 мільйон тендерних процедур.

Щодня в Україні оголошується приблизно 4000 тендерів.

Деякі пропозиції коштують майже 100 мільйонів євро.

За офіційними даними, минулого року кількість проведених в Україні тендерів зросла на 550%, кількість учасників – на 384%, а кількість поданих пропозицій зросла майже в 10 разів – із 75 млрд грн до 725 млрд грн.

В Україні кількість як іноземних так і вітчизняних компаній, які беруть участь у тендерах, щомісяця збільшується.

Більшість із них роблять однакові помилки через відсутність досвіду у сфері державних закупівель в Україні.

До того ж з квітня 2020 року набрала чинності нова редакція Закону «Про публічні закупівлі», яка значно відрізняється від попередньої та містить суттєві відмінності проведення процедури закупок.

Тож якщо ви зацікавлені в участі в українських тендерах або вже берете активну участь та маєте питання щодо особливостей участі та/або оскарження, сподіваємося стане для Вас у нагоді.

Будемо вдячні за Вашу увагу до нашого блогу!